"W dziedzinie wdrożeń zabezpieczeń akustycznych nie ma miejsca na kompromisy. S.B."

Uruchomiliśmy technologię malowania proszkowego!

Ergo-System zakończyło realizację inwestycji pt. ” Zakup i wdrożenie technologii malowania proszkowego”. Celem podjętej i wykonanej w 2016 roku inwestycji jest zapewnienie naszym produktom wysokiej jakości zabezpieczenia antykorozyjnego oraz nadanie im kolorystyki i wyglądu powierzchni oczekiwanej przez klientów, a także podwyższenie terminowości realizacji zamówień i obniżenie kosztów usług zewnętrznych.

W ramach inwestycji zakupiono:

• nowoczesny, o wysokiej sprawności energetycznej, piec do utwardzania farb proszkowych cenionej na rynku firmy GWO-MAL

• półotwartą kabinę do malowania wielkogabarytowych elementów firmy GWO-MAL

• nowoczesną aplikację malarską renomowanej firmy Wagner

• stanowisko do mycia pod ciśnieniem elementów przed malowaniem,

Malarnia proszkowa została uruchomiona i działa od 1 sierpnia 2016. Firma Ergo-System nie ogranicza się do wykorzystywania technologii malowania proszkowego do malowania elementów konstrukcji zabezpieczeń akustycznych ale szeroko otwiera się na świadczenie usług dla zainteresowanych malowaniem proszkowym elementów konstrukcji stalowych

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi parametrami urządzeń i ich możliwościami technicznymi, które przedstawiono poniżej oraz skorzystania z naszej oferty usługi malowania proszkowego.

MALOWANIE PROSZKOWE

Kabina malarska
Firma Ergo-System posiada półotwartą kabinę malarską typ. KPD-4 produkcji firmy Gwo-Mal z Wielunia, która służy do elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi za pomocą aplikacji elektrostatycznej.
Wymiary przestrzeni roboczej kabiny wynoszą:
• wysokość 2700 mm,
• szerokość 2990 mm,
• długość 4690 mm,
Detale do malowania wprowadzane są do komory roboczej kabiny po uprzednim podwieszeniu ich do trawersu współpracującego z przesuwnicą i torem jezdnym malarni.
Malarnia Ergo-System przyjmuje zlecenia na malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety kolorów RAL i dowolną uzgodnioną z klientem strukturę:
• kolor gładki, drobna struktura, gruba struktura, efekty specjalne
oraz dowolny końcowy wygląd powłoki malarskiej
• połysk, pół-połysk, satyna, półmat, mat.
Malarnia może dokonać malowania elementów konstrukcji stalowych o wadze do 600 kg lub większej po uprzednim zweryfikowaniu rodzaju konstrukcji.
Aplikacja malarska
Wyposażenie kabiny malarskiej w Ergo-System stanowi aplikacja renomowanej firmy szwajcarskiej WAGNER Prima Sprint z ręcznym pistoletem PEM X1. Aplikacja posiada rozwiązania stawiające ją na najwyższej półce technologicznej. Jej sterownik i wyposażenie umożliwiają precyzyjne dobranie parametrów aplikacji dla dowolnych, nawet najtrudniejszych warunków malowania, wynikających albo ze złożoności detalu albo specyfiki farby proszkowej. Sterownik aplikacji umożliwia precyzyjną kontrolę ilości farby, stopień zjonizowania i prędkości malowania co gwarantuje klientowi równomierną grubość powłoki na całej malowanej powierzchni detalu. Na życzenie klienta po zakończeniu polimeryzacji wykonujemy badanie grubości powłoki i dostarczamy raport pomiarowy z określeniem wartości średniej i odchylenia standardowego. Wykorzystujemy do tego celu chroniony wieloma patentami mierzący z dokładnością 0,001 mm miernik grubości powłoki renomowanej brytyjskiej firmy ELCOMETER model 456C-S oraz towarzyszące mu oprogramowanie komputerowe.
Piec do utwardzania farb proszkowych
Na wyposażeniu malarni proszkowej Ergo-System znajduje się nowoczesny piec GM- 1062.2.00 firmy GWO-MAL z Wielunia. Źródłem ciepła pieca jest palnik olejowy i wymiennik spaliny-powietrze. Moc palnika zapewnia osiągnięcie przez piec ze stanu zimnego temperatury roboczej 180 st. C w czasie ok. 20 minut. Piec, w zależności od wymagań farby proszkowej, może utwardzać farby w warunkach o temperaturze 210 C włącznie.
W piecu bez problemu można przeprowadzić polimeryzację (usieciowanie) farby proszkowej napylonej na detal w posiadanej przez Ergo-System kabinie malarskiej.
Piec przystosowany jest do pracy w linii technologicznej, w której przedmioty transportowane są za pomocą przenośnika podwieszonego.

Wymiary komory roboczej pieca pozwalają przeprowadzić polimeryzację na detalach o wymiarach:
• max. wysokość detalu 2 800 mm
• max szerokość detalu 1 600 mm
• max długość detalu 4 100 mm